باهمتا چیست؟

باهمتا یک سرویس مدیریت دریافت پول است و می‌توانید به موبایل افرادی که از آنها پول می‌خواهید قبض باهمتایی ارسال کنید.
قبض‌های باهمتایی یک آدرس اینترنتی دارند که گیرنده‌ی قبض با رفتن به آن نشانی به درگاه امن پرداخت اینترنتی متصل خواهد شد و می‌تواند پول را به شما پرداخت کند.
هر قبض باهمتایی به طور خودکار از طریق پیامک برای گیرند‌ی آن فرستاده می‌شود، اما سازنده‌ی قبض نیز می‌تواند به دلخواه و به روش‌های مختلف، از جمله پیامک، تلگرام و ایمیل، آن را برای گیرنده بفرستد.

چطور می توانم از سرویس باهمتا استفاده کنم و برای دیگران قبض صادر کنم؟

سرویس باهمتا را می‌توانید از طریق اپلیکیشن موبایل برای گوشی‌های اندروید و ios، و هم از طریق نسخه تحت وب استفاده کنید.

برای استفاده از سرویس باهمتا باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟

سرویس باهمتا برای دریافت کننده پول رایگان است. برای نصب اپلیکیشن باهمتا نیز نیازی به پرداخت هزینه‌ نیست.

اگر استفاده از سرویس باهمتا رایگان هست پس شما از کجا پول درمی‌آورید؟

پرداخت کننده قبض‌های باهمتا علاوه بر مبلغ قبض، کارمزدی متناسب با مبلغ قبض (مانند کارمزد کارت به کارت) پرداخت خواهد کرد، که درآمد باهمتا از طریق این کارمزدها است.

مبلغ کارمزد چقدر است؟

کارمزد مبالغ زیر یک میلیون تومان ۵۰۰ تومان است و پس از آن به ازای هر یک میلیون تومان ۲۰۰ تومان به کارمزد اضافه خواهد شد.

آیا امکان پرداخت کارمزد توسط دریافت کننده پول وجود دارد؟

دریافت کننده پول می‌تواند پول کارمزد را از مبلغ قبض کسر کند و قبض را برای پرداخت کننده ارسال کند.

جهت استفاده از باهمتا در کدام بانک باید حساب داشته باشم؟

استفاده از باهمتا توسط تمامی بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی و عضو شبکه ملی شاپرک امکان پذیر است.

چرا موقع ساخت صندوق‌های باهمتا باید شماره شِبا حسابم رو وارد کنم و آیا امنیتی حساب من رو تهدید می‌کنه؟

پول‌هایی که از دیگران در باهمتا می‌گیرید با شماره شِبا شما تسویه می‌شود. شماره شِبا تنها برای واریز وجه کاربرد داره و ارسال آن به دیگران هیچ نگرانی امنیتی نخواهد داشت. آشنایی بیشتر با شماره شِبا و نکات امنیتی مرتبط را در بلاگ ما می‌توانید بخوانید.

هزینه پیامک‌هایی که از طرف باهمتا ارسال می‌شود از چه کسی کسر می‌شود؟

پیامک ها از شماره باهمتا ارسال می‌شود و هزینه آن توسط باهمتا پرداخت می‌شود.

نحوه پرداخت قبض‌های باهمتا به چه صورت است؟

پرداخت قبض‌های باهمتا مانند فرایند خرید اینترنتی است. راهنمای پرداخت قبض‌‌های باهمتا را بخوانید.

سقف قبض‌هایی که می‌توانم ارسال کنم ۵۰۰ هزار تومان است، چطور می‌توانم قبض‌های با مبالغ بیشتر ارسال کنم؟؟

برای ارسال قبض‌ با مبالغ بیشتر از ۵۰۰ هزارتومان باید صندوق خود را افزایش سقف بدهید.سقف قبض‌هایی که در صندوق‌های جدید می‌توانید بسازید، پانصد هزار تومان است.

چطور باید صندوق خود را افزایش سقف بدهم؟

برای افزایش سقف باید درخواست خود را به پشتیبانی ما از طریق تلگرام یا ایمیل ارسال کنید. پشتیبانی ما دریافت مدارک هویتی از شما خواهد گرفت و حداکثر ظرف ۲۴ ساعت، صندوق شما را افزایش سقف خواهد داد. افزایش سقف هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

چطور باید برای پرداخت‌ها به باهمتا اعتماد کنم؟

پرداخت قبض‌های باهمتا از طریق درگاه معتبر بانکی انجام می‌شود، به عبارتی برای پرداخت نهایی کلیه قبض‌ها به صفحه معتبر بانک هدایت شده و در این خصوص جای هیچگونه نگرانی نیست.

باهمتا چرا نماد اعتماد نداره؟

خدمات کسب و کارهایی که در زمینه پرداخت آنلاین فعالیت می‌کنند، از جمله باهمتا، به دلیل خلأ قانونی مشمول دریافت نماد نمی‌شوند. پس از مذاکرات با نهاد‌های مربوطه و ارائه ضمانت‌های لازم، اجازه استفاده از درگاه اینترنتی را بدون داشتن نماد اعتماد کسب کرده‌ایم.

امنیت نرم افزار باهمتا چطور است و چرا باید به آن اعتماد کنم؟

تیم باهمتا پیش از این نرم افزار‌های اینترنت بانک چندین بانک مختلف را تولید و مدیریت کرده‌اند، باهمتا حاصل تجربه چندین و چند ساله فعالیت در حوزه بانکی است که متناسب با استاندارد سیستم های پرداخت و مطابق قوانین بانکی کشور است. همچنین باهمتا با شرکت پرداخت الکترونیک سامان به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های ارائه کننده خدمات پرداخت و دارای مجوز رسمی از سوی بانک مرکزی و شاپرک همکاری مشترک می‌کند.

قبض‌های باهمتایی که پرداخت می‌شوند چقدر زمان می‌برد تا به حساب من واریز شود؟

پرداخت‌های باهمتا از طریق شبکه شاپرک انجام می‌شود. در این شبکه بازه تسویه، یک مرتبه در شبانه روز است. قبض‌های باهمتایی که هر روز تا ساعت ۲۲:۴۰ پرداخت شوند روز کاری بعد بین ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ صبح با دریافت کننده پول تسویه می‌شود.

خب چرا همون لحظه واریز نمیشه؟

پرداخت‌های باهمتا و تمامی پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه شاپرک انجام می‌شود. وقتی قبض باهمتایی پرداخت می‌شود پول همان لحظه از حساب پرداخت کننده کسر می‌شود و به به حساب شاپرک منتقل می‌شود و شاپرک فردای آن روز با باهمتا تسویه می‌کند و باهمتا بلافاصله پول را به حساب دریافت کننده پول واریز می‌کند. این زمان در اختیار مجموعه باهمتا نیست.

قبضی که ارسال کرده‌ام پرداخت شده ولی پول به حساب من واریز نشده است؟

اگر پرداخت های شما تا ساعت ۱۱ شب انجام شود، حتما روز بعد به حساب شما واریز خواهد شد، در طول این مدت و بعد از آن نیز پشتیبان باهمتا در کنار شما است.

آیا محدودیتی در ایجاد صندوق وجود دارد؟

محدودیتی برای تعداد صندوق هایی که یک کاربر می‌تواند ایجاد کند، وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعداد صندوقی که نیاز داشته باشید، ایجاد کنید.

آیا شما به مالیات و دارایی گزارش می‌دهید؟

ما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم از باهمتا برای پنهان کاری مالیاتی استفاده کنید، هدف از طراحی باهمتا ارائه راهکار برای نیاز‌های موجود در فرایند دریافت پول است و مزیت‌های بسیاری برای این هدف پیاده سازی شده است. پیشنهاد می‌کنیم که با این هدف از باهمتا استفاده کنید.

به اطلاعاتی مانند قبض‌های ساخته شده، پرداخت شده، و یا مخاطبین من چه افرادی دسترسی دارند؟

برای نگهداری اطلاعات باهمتای شما شامل صندوق‌ها و قبض‌هایی که ساخته‌اید، از امن‌ترین تکنولوژي‌ها استفاده می‌کنیم و دسترسی و نفوذ از بیرون به آنها تقریبا غیرممکن است. ما این اطلاعات را در اختیار هیچ کسی قرار نمی‌دهیم مگر با حکم قضایی. همچنین به منظور حفظ حریم شخصی اطلاعات مخاطبین کاربران، بر روی سرورهای باهمتا ذخیره نمی‌شود.

برای استفاده از برند باهمتا چه قواعدی را باید رعایت کنیم؟

در صورتی که می‌خواهید پوستری برای ساکنین ساختمان طراحی کنید، مقاله یا خبری در مورد باهمتا بنویسید و هر کاربرد دیگری که برند باهمتا در آن استفاده می‌شود، با ما هماهنگ کنید و پیش از آن قاعده‌های گرافیکی باهمتا را مطالعه کنید.

از باهمتا برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

باهمتا یک سرویس مدیریت دریافت پول است و در هر فرایندی که باید پولی دریافت و پرداخت شود می‌توان از این سرویس استفاده کرد. برای مثال:

دانلود باهمتا

app-store
google-play
cafebazaar

تهران، شریعتی، خواجه عبدالله انصاری، پلاک ۹۸، واحد ۹، شرکت همتا همراه افزار