آشنایی

باهمتا چیست؟

باهمتا یک سرویس پرداخت و دریافت پول بر اساس شماره موبایل است. در باهمتا شماره موبایلتان به شماره حساب‌های شما متصل خواهد شد و در بالاترین سطح امنیتی می‌توانید به شماره موبایل دیگران پول پرداخت کنید و یا از آنها پول دریافت کنید.

چطور می‌توانم از سرویس باهمتا استفاده کنم؟

سرویس «باهمتا» را می‌توانید به روش‌های مختلف، از جمله اپلیکیشن اندروید ، اپلیکیشن iOS ، نسخه‌ی تحت وب در مرورگرها، و همینطور بات تلگرامی استفاده نمایید. برای راهنمایی در مورد نحوه‌ی استفاده از امکانات گوناگون این سرویس، می‌توانید شیوه‌ی استفاده از «باهمتا» را بخوانید.

آیا برای استفاده از سرویس باهمتا باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟

سرویس باهمتا برای دریافت کننده‌ی پول رایگان است. برای نصب اپلیکیشن باهمتا نیز نیازی به پرداخت هزینه‌ نیست. ولی پرداخت کننده، کارمزدی همانند کارمزد کارت به کارت پرداخت خواهد کرد.

اگر استفاده از سرویس باهمتا رایگان هست پس شما از کجا پول درمی‌آورید؟

پرداخت کننده در باهمتا علاوه‌بر مبلغ پرداختی، کارمزدی همانند کارمزد کارت به کارت پرداخت خواهد کرد، که درآمد باهمتا از این کارمزدها است.

مبلغ کارمزد چقدر است؟

کارمزد مبالغ تا یک میلیون تومان، ۵۰۰ تومان است و پس از آن به ازای هر یک میلیون تومان، ۲۰۰ تومان به کارمزد اضافه خواهد شد.

آیا امکان پرداخت کارمزد توسط دریافت کننده پول وجود دارد؟

دریافت کننده می‌تواند پول کارمزد را کسر کند و معادل مبلغ باقیمانده را از پرداخت کننده درخواست کند.

جهت استفاده از باهمتا در کدام بانک باید حساب داشته باشم؟

حساب بانکی شما می تواند در هر یک از بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی باشد.

هزینه پیامک‌هایی که از طرف باهمتا ارسال می‌شود از چه کسی کسر می‌شود؟

پیامک ها از شماره‌ی باهمتا ارسال می‌شوند و هزینه‌ی آنها توسط باهمتا پرداخت می‌شود.

نحوه‌ی پرداخت از طریق لینک‌های باهمتا به چه صورت است؟

پرداخت از طریق لینک‌های باهمتا مانند فرایند خرید اینترنتی است، شما از طریق لینک باهمتا به درگاه امن پرداخت منتقل خواهید شد و در آنجا شماره کارت، رمز دوم، cvv2 و تاریخ انقضای کارت خود را وارد خواهید کرد و پس از تکمیل فرایند پرداخت رسید دریافت خواهید کرد. راهنمای پرداخت باهمتا را بخوانید.

سقف هر تراکنش در باهمتا چقدر است؟

اگر حساب شما عادی باشد سقف هر تراکنش ۱۵ میلیون تومان است و اگر می‌خواهید تراکنش‌هایی با مبالغ بالاتر داشته باشید باید درخواست خود را به پشتیبانی ما از طریق تلگرام یا ایمیل ارسال کنید.

آیا محدودیتی در تعداد حساب‌های معرفی شده وجود دارد؟

محدودیتی برای تعداد حساب‌های بانکی که در باهمتا معرفی می‌کنید وجود ندارد و می‌توانید حساب‌های بانکی مختلفی برای دریافت پول داشته باشید.

آیا شما به مالیات و دارایی گزارش می‌دهید؟

ما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌کنیم از باهمتا برای پنهان کاری مالیاتی استفاده کنید، هدف از طراحی باهمتا ارائه راهکار برای نیاز‌های موجود در فرایند پرداخت و دریافت پول است و مزیت‌های بسیاری برای این هدف پیاده‌سازی شده است. پیشنهاد می‌کنیم که با این هدف از باهمتا استفاده کنید.

برای استفاده از برند باهمتا چه قواعدی را باید رعایت کنیم؟

در صورتی که می‌خواهید پوستری برای ساکنین ساختمان طراحی کنید، مقاله یا خبری در مورد باهمتا بنویسید و هر کاربرد دیگری که برند باهمتا در آن استفاده می‌شود، با ما هماهنگ کنید و پیش از آن قاعده‌های گرافیکی باهمتا را مطالعه کنید.

از باهمتا برای چه مواردی می‌توان استفاده کرد؟

باهمتا برای هر فرایندی که باید پولی دریافت و پرداخت شود می‌تواند استفاده شود. برای مثال:

  • دریافت و پرداخت برای فروش آنلاین در فروشگاه‌های تلگرام و اینستاگرام
  • دریافت و پرداخت شارژ ساختمان برای مدیران و ساکنین
  • دریافت و پرداخت اقساط ماهانه برای مدیران قرض الحسنه خانوادگی
  • دریافت و پرداخت دنگ برای مادرخرج‌ها در گروه‌های دوستانه
  • دریافت دستمزد درآمد برای فری لنسرها و همه کسانی که مستقلاً کار می‌کنند
  • دریافت هزینه‌های تور برای تورلیدرها و تورهای گردشگری
  • و هر کاربرد مجاز دیگر که مناسب شماست

امنیت

چرا باید شماره شِبای حسابم را در باهمتا معرفی کنم؟ آیا این کار از نظر امنیتی حساب من را تهدید نمی‌کند؟

باهمتا شماره شِبای حساب شما را می‌گیرد تا بتواند پول را به حساب شما واریز کند. با این کار هیچ خطری حساب شما را تهدید نمی‌کند چون شماره شِبا تنها برای واریز وجه استفاده می‌شود و می‌تواند بدون هیچ نگرانی در اختیار دیگران قرار داده شود. برای آشنایی بیشتر می‌توانید راهنمای شماره شِبا را بخوانید.

چطور می‌توانم برای پرداخت‌ها به باهمتا اعتماد کنم؟

اطلاعاتی که شما از حساب بانکی خود در اختیار باهمتا قرار می‌دهید، فقط یک شماره‌ی شبا است. این شماره، در سیستم بانکی کشور تنها برای واریز پول به حساب شما قابل استفاده است و نمی‌توان با این شماره پولی از این حساب برداشت. پس جای نگرانی برای صاحب حساب وجود ندارد. پرداخت کنندگان نیز در هنگام پرداخت، به یکی از درگاه‌های امن دوازده گانه‌ی شاپرک متصل می‌شوند که مورد تأیید بانک مرکزی قرار گرفته‌اند. با این حساب اطلاعات کارت پرداخت کننده مانند هر خرید اینترنتی دیگر در درگاه امن پرداخت شاپرکی وارد خواهد شد، که امن‌ترین روش پرداخت اینترنتی در کشور به شمار می‌رود.

چرا باهمتا نماد اعتماد ندارد؟

خدمات کسب و کارهایی که در زمینه پرداخت آنلاین فعالیت می‌کنند، از جمله باهمتا، به دلیل خلأ قانونی مشمول دریافت نماد نمی‌شوند. پس از مذاکرات با نهاد‌های مربوطه و ارائه ضمانت‌های لازم، اجازه استفاده از درگاه اینترنتی را بدون داشتن نماد اعتماد کسب کرده‌ایم.

امنیت نرم‌افزار باهمتا چطور است و چطور می‌توانم به آن اعتماد کنم؟

تیم باهمتا پیش از این نرم‌افزار‌های اینترنت بانک چندین بانک مختلف را تولید و مدیریت کرده‌اند، باهمتا حاصل تجربه چندین و چند ساله فعالیت در حوزه بانکی است که متناسب با استاندارد سیستم های پرداخت و مطابق قوانین بانکی کشور است. همچنین باهمتا با شرکت پرداخت الکترونیک سامان به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات پرداخت و دارای مجوز رسمی از سوی بانک مرکزی و شاپرک همکاری مشترک دارد.

به اطلاعاتی مانند تراکنش‌ها و یا مخاطبین من چه افرادی دسترسی دارند؟

برای نگهداری اطلاعات باهمتای شما، شامل حساب‌هایی که معرفی کرده‌اید و تراکنش‌های شما، از امن‌ترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنیم و دسترسی و نفوذ از بیرون به آنها تقریبا غیرممکن است. ما این اطلاعات را در اختیار هیچ کسی قرار نمی‌دهیم مگر با حکم قضایی. همچنین به منظور حفظ حریم شخصی، اطلاعات مخاطبین کاربران، بر روی سرورهای باهمتا ذخیره نمی‌شود.

روال تسویه

چقدر طول می کشد که پول پرداخت شده، در حساب من باشد؟

پرداخت‌هایی که هر روز تا ساعت ۲۲:۴۵ انجام شود، فردای آن روز توسط شاپرک با باهمتا تسویه می‌شود و باهمتا مبلغ را از طریق پایا برای حساب مقصد ارسال می‌کند.

ساعت تسویه با حساب‌‌های مقصدی که در بانکی به غیر از پاسارگاد است: در روزهای کاری ساعت ۱۶:۳۰ انجام می‌شود. در روزهای تعطیل تسویه به نخستین روز کاری پس از آن می‌افتد.

ساعت تسویه با حساب‌های مقصدی که در بانک پاسارگاد است: در روزهای کاری ساعت ۷ صبح انجام می‌شود. در روزهای تعطیل ساعت ۱۷ انجام می‌شود.

چرا همان لحظه واریز نمی‌شود؟

پرداخت‌های باهمتا مانند تمامی پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه شاپرک انجام می‌شود. در این شبکه، تسویه‌ی درگاه‌های اینترنتی فقط یکبار در روز انجام می‌گردد. بر این اساس وقتی فردی در باهمتا پرداخت می‌کند، همان لحظه پول از حسابش کسر و به حساب شاپرک منتقل می‌شود. شاپرک فردای آن روز با باهمتا تسویه می‌کند و باهمتا بلافاصله درخواست تسویه به حساب مقصد را صادر می‌کند. این درخواست با توجه به روال انتقال پایای بین بانکی انجام خواهد شد و این زمان در اختیار مجموعه باهمتا نیست.

به من پرداختی انجام شده ولی پول به حساب من واریز نشده است؟

اگر پرداخت های شما تا پیش از ساعت ۲۲:۴۵ انجام شود، حتما روز بعد درخواست تسویه به حساب مقصد صادر خواهد شد، در طول این مدت و بعد از آن نیز پشتیبانی باهمتا در کنار شما است.

شیوه‌ی استفاده

از کجا شروع کنم؟

برنامه‌ی باهمتا را روی گوشی خود (اندروید یا iOS) نصب کنید یا به نسخه‌ی وب باهمتا بروید و سپس شماره‌ی خود را فعال کنید:

۱. شماره‌ی همراه خود را وارد کنید و منتظر دریافت یک کد شش رقمی از طریق پیامک باشید.

۲. کد دریافتی را وارد کنید تا باهمتا برای این شماره‌ی همراه فعال شود.

۳. نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید.

۴. حساب بانکی خود را با وارد کردن شماره‌ی شبای آن معرفی کنید. اگر شماره‌ی شبای حساب خود را نمی‌دانید، می‌توانید این مرحله را به بعد موکول کنید.

۵. اشاره: در سیستم بانکی کشور، شماره‌ی شبا فقط برای واریز کردن پول به آن حساب قابل استفاده است و با دانستن آن امکان برداشت پول از آن حساب وجود ندارد.

۶. بعد از فعال‌سازی باهمتا برای شماره‌ی همراه خود، می‌توانید از امکانات آن، از جمله دریافت پول، پرداخت پول و ساخت درگاه شخصی استفاده نمایید.

چگونه حساب بانکی خودم را به باهمتا معرفی کنم؟

برای معرفی حساب بانکی خود به باهمتا کافیست شماره‌ی شبای بانکی خود را داشته باشید وآن را به ترتیب زیر وارد نمایید:

۱. وارد منوی «حساب‌های بانکی» شوید.

۲. اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کنید، روی علامت + (در قسمت راست پایین صفحه) بزنید تا بتوانید اطلاعات لازم را وارد کنید. در گوشی آیفون، این کار را از طریق «معرفی حساب» و در نسخه‌ی وب، از طریق «افزودن حساب بانکی» انجام دهید.

۳. شماره‌ی شبای خود را وارد نمایید. شبای وارد شده در همان لحظه به صورت خودکار بررسی و در صورت صحت، نام صاحب حساب نمایش داده خواهد شد.

۴. ادامه دهید تا حساب شما در باهمتا معرفی شود.

می‌خواهم از دوستم پول بگیرم، چه کار کنم؟

برای این کار باید حساب بانکی خود را در باهمتا معرفی کرده باشید و یک قبض به شماره‌ی همراه دوستتان بفرستید. نیازی نیست که دوستتان هم باهمتا را روی گوشی خود نصب کرده باشد. وقتی قبض برای دوستتان فرستاده شود، آن را در فهرست قبض‌ها خواهید دید. این قبض از طریق پیامک برای دوست شما فرستاده خواهد شد، اما اگر بخواهید می‌توانید خودتان نیز آن را از طریق پیامک، تلگرام، ایمیل ویا هر مسیر دیگری با دوستتان به اشتراک بگذارید. برای این کار وارد جزئیات قبض شوید و مسیر مورد نظر خود را برای به اشتراک گذاری انتخاب نمایید.

برای ساخت قبض چه کار کنم؟

برای ساخت قبض به روش زیر عمل کنید:

۱. در صفحه‌ی اصلی به قسمت «دریافت» بروید.

۲. اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کنید، روی علامت + (در قسمت راست پایین صفحه) بزنید تا بتوانید اطلاعات لازم را وارد کنید. در گوشی آیفون و نسخه‌ی وب، این کار را از طریق «ساخت قبض» انجام دهید.

۳. اگر بیش از یک حساب بانکی در باهمتا معرفی کرده باشید، فهرست حساب‌های معرفی شده را خواهید دید. از بین آنها حسابی را انتخاب کنید که می‌خواهید پول قبض به آن حساب واریز شود. اگر فقط یک حساب معرفی کرده باشید، همان حساب به طور خودکار انتخاب خواهد شد.

۴. شماره‌ی همراه دوستتان را وارد کنید و یا اگر قبلاً این شماره را در گوشی خود ذخیره کرده‌اید، می‌توانید با وارد کردن بخشی از نام یا شماره‌‌ی همراه وی، شماره‌ی مورد نظر را در فهرست خلاصه شده پیدا و انتخاب کنید. اگر می‌خواهید چند قبض مشابه با مبلغ و توضیح یکسان برای اشخاص دیگری هم بفرستید، نفرات بعدی را نیز به همین روش انتخاب کنید، و به صفحه بعد بروید.

۵. مبلغ و توضیح قبض را وارد کنید. به واحد انتخاب شده برای مبلغ (تومان یا ریال) دقت نمایید تا مبلغ مورد نظر به درستی وارد شود.

چطور بفهمم که کدام قبض پرداخت شده؟

در فهرست قبض‌ها اگر مبلغ قبضی در کادر آبی رنگ نوشته شده باشد، یعنی این قبض هنوز پرداخت نشده است. اگر به رنگ سبز باشد، یعنی قبض پرداخت شده است. یک علامت تیک در زیر کادر سبز رنگ به این معنی است که قبض پرداخت شده و پول به حساب شاپرک منتقل شده است، و دو علامت تیک به این معنی است که پول از شاپرک به باهمتا پرداخت شده، و باهمتا درخواست انتقال را برای واریز پول به حساب مقصد (حساب شما) صادر کرده است که به زودی در حساب شما تسویه خواهد شد.

عددی که در دایره‌ی قرمز رنگ کنار بخش دریافت یا پرداخت دیده می‌شود به چه معنی است؟

این عدد نشان‌دهنده‌ی تعداد قبض‌های پرداخت نشده است که برای بخش دریافت و پرداخت به صورت جداگانه نمایش داده می‌شود.

بعد از ساخت یکی از قبض‌ها متوجه شدم که اشتباه کرده‌ام، چطور این قبض را اصلاح کنم؟

می‌توانید قبض اشتباه را لغو و یک قبض جدید بسازید. قبض‌های ساخته شده، به منظور جلوگیری از هر گونه سوء استفاده‌ی احتمالی، قابل ویرایش نیستند. برای لغو قبض به ترتیب زیر عمل کنید:

۱. روی قبض کلیک کنید تا وارد صفحه‌ی جزئیات قبض شوید.

۲. اگر قبض پرداخت نشده باشد، گزینه‌ی لغو قبض (علامت سطل زباله) را از منوی بالای صفحه انتخاب کنید.

من به دنبال یک قبض خاص هستم، چطور آن را جستجو کنم؟

برای جستجوی یک قبض کافیست بخشی از نام، شماره‌ی همراه پرداخت کننده و یا موضوع قبض را بدانید و پس از انتخاب گزینه‌ی جستجو (علامت ذره‌بین) در منوی بالای صفحه، آن را تایپ نمایید. فهرست قبض‌ها خلاصه می‌شود و می‌توانید قبض مورد نظر را به راحتی در میان این فهرست پیدا نمایید.

متوجه شدم که می‌توانم دو یا چند حساب بانکی معرفی کنم که شماره‌ی شبای آنها یکی باشد، این امکان چه کمکی به من می‌کند؟

این امکان دست شما را باز می‌گذارد تا با داشتن یک حساب بانکی، دریافت‌های گوناگون خود را طبقه‌بندی کنید. مثلاً فرض کنید شما علاوه بر اینکه مدیر ساختمان هستید، مدیر یک صندوق وام خانوادگی نیز هستید و هر ماه لازم است از افراد مختلف شارژ ساختمان و یا قسط وام دریافت کنید. اگر می‌خواهید همه‌ی این پول‌ها به یک حساب واریز شود، می‌توانید از شبای این حساب برای معرفی دو حساب بانکی در باهمتا استفاده کنید. سپس یکی را برای دریافت شارژ ساختمان و دیگری را برای دریافت قسط وام استفاده نمایید. به این ترتیب می‌توانید به کمک امکان «فیلتر» به راحتی قبض‌های شارژ ساختمان را از قبض‌های صندوق وام تفکیک کنید.

من چند حساب بانکی معرفی کرده‌ام که می‌خواهم بعضی از آنها را حذف کنم، چه کار کنم؟

وقتی یک حساب معرفی شده در باهمتا را حذف کنید، تمام قبض‌های پرداخت نشده در آن حساب به طور خودکار لغو خواهند شد. بدیهی است که حذف حساب معرفی شده در باهمتا، باعث هیچ تغییری در حساب اصلی شما در بانک نخواهد شد. همچنین بر روی فرایند تسویه اثری نخواهد داشت و اگر پرداختی هنوز تسویه نشده باشد، بدون هیچ مشکلی تسویه خواهد شد. برای حذف حساب به ترتیب زیر عمل کنید:

۱. وارد گزینه‌ی «حساب‌های بانکی» شوید.

۲. حساب بانکی مورد نظر را انتخاب کنید و وارد صفحه‌ی جزئیات حساب شوید.

۳. گزینه‌ی حذف حساب را از منوی بالای صفحه انتخاب کنید. برای جلوگیری از هرگونه حذف ناخواسته‌ی حساب، برنامه از شما خواهد خواست تا شناسه‌ی حساب را وارد نمایید. در صورت اطمینان از حذف حساب، شناسه را وارد کنید و ادامه دهید.

می‌خواهم فقط قبض‌هایی را که در وجه یکی از حساب‌هایم فرستاده‌ام ببینم، چه کار کنم؟

منوی «فیلتر» در بالای صفحه برای پاسخ به این نیاز و نیازهای مشابه در نظر گرفته شده است. به کمک این منو، می‌توانید تعیین کنید که چه قبض‌هایی در فهرست قبض‌ها نمایش داده شوند. در صفحه‌ی فیلتر، حساب مورد نظر خود را انتخاب کنید و ادامه دهید. فهرست قبض‌ها فقط قبض‌هایی را نشان خواهد داد که در وجه آن حساب فرستاده شده‌اند. انتخاب وضعیت‌های مختلف قبض، به همراه حساب مورد نظر، می‌تواند فیلتر کامل‌تری را تعریف کند. به عنوان فیلتر استفاده شده در بالای فهرست توجه کنید. اگر روی علامت x در کنار عنوان آن کلیک کنید، فیلتر حذف شده و دوباره همه‌ی قبض‌ها را خواهید دید.

می‌خواهم قبض‌های لغو شده را ببینم، چه کار کنم؟

منوی «فیلتر» در بالای صفحه برای پاسخ به این نیاز و نیازهای مشابه در نظر گرفته شده است. به کمک این منو، می‌توانید تعیین کنید که چه قبض‌هایی در فهرست قبض‌ها نمایش داده شوند. در صفحه‌ی فیلتر، عنوان «لغو شده» را انتخاب نمایید و ادامه دهید. فهرست قبض‌ها فقط قبض‌های لغو شده را نشان خواهد داد. وضعیت‌های دیگر به همراه یک حساب می‌تواند ترکیب شود و فیلتر کامل‌تری را تعریف کند. به عنوان فیلتر استفاده شده در بالای فهرست توجه کنید. اگر روی علامت x در کنار عنوان آن کلیک کنید، فیلتر حذف شده و دوباره همه‌ی قبض‌ها را خواهید دید.

آیا راهی هست که بشود بدون ساخت قبض از دیگران پول گرفت؟

بله، «درگاه شخصی» راهکاری است که باهمتا برای این منظور ارائه کرده است. یک «درگاه شخصی» در واقع یک آدرس اینترنتی است که هر کسی می‌تواند با رفتن به این آدرس به طور خود جوش اقدام به پرداخت پول به حساب شما نماید. برای اینکه یک درگاه شخصی بسازید به ترتیب زیر عمل کنید:

۱. وارد گزینه‌ی «درگاه‌های شخصی» شوید.

۲. اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کنید، روی علامت + (در قسمت راست پایین صفحه) بزنید تا بتوانید اطلاعات لازم را وارد کنید. در گوشی آیفون، این کار را از طریق «جدید» و در نسخه‌ی وب، از طریق «افزودن درگاه شخصی» انجام دهید.

۳. اگر بیش از یک حساب بانکی در باهمتا معرفی کرده باشید، حسابی را انتخاب کنید که می‌خواهید پول به آن حساب واریز شود. اگر فقط یک حساب معرفی کرده باشید، همان حساب به طور خودکار انتخاب خواهد شد.

۴. «راهنمای پرداخت» اختیاری است، اما اگر چیزی در آن بنویسید در بالای صفحه‌ی درگاه شخصی به پرداخت‌کنندگان نمایش داده می‌شود. مثلاً عبارت «سفارش‌ها حداکثر ظرف ۷۲ ساعت به دست شما خواهد رسید.» می‌تواند انتخاب خوبی برای درگاه شخصی یک فروشگاه اینترنتی باشد.

۵. «مبلغ» و «توضیح» هم اختیاری هستند، اما اگر هر یک از آنها را تعیین کنید، پرداخت‌کننده نمی‌تواند آن را تغییر دهد. مثلاً برای فروش یک کتاب به مبلغ ۱۰ هزار تومان می‌توان یک درگاه شخصی ساخت که مبلغ و موضوع آن تعیین شده است و پرداخت‌کننده نمی‌تواند هیچ یک از آنها را تغییر دهد. در حالی که یک خیریه ممکن است برای جمع‌آوری کمک، مبلغ را خالی بگذارد تا پرداخت‌کننده به دلخواه خود آن را وارد نماید.

۶. پس از وارد کردن (یا خالی گذاشتن) فیلدها، ادامه دهید و درگاه شخصی جدید خود را در فهرست ببینید.

۷. با وارد شدن به جزئیات درگاه شخصی می‌توانید آدرس آن را برای دیگران بفرستید، و یا خودتان برای بررسی، به آن مراجعه کنید.

چطوری می‌توانم با شماره‌ی همراه دیگرم وارد باهمتا شوم؟

لازم است باهمتا را برای شماره‌ی همراه فعلی غیرفعال، و بعد برای شماره‌ی جدید مورد نظر فعال کنید. برای انجام این کار به ترتیب زیر عمل کنید:

۱. وارد گزینه‌ی «تنظیمات» شوید.

۲. در منوی بالای صفحه گزینه‌ی «غیرفعال‌سازی» را انتخاب نمایید.

۳. دوباره برنامه را اجرا کنید و مانند دفعه‌ی گذشته باهمتا را برای شماره‌ی جدید مورد نظر فعال کنید.

من مدیر یک شرکت هستم و می‌خواهم به همکارم اجازه بدهم که از طرف من برای مشتریان قبض بفرستد و یا آنها را ببیند. چه کار باید بکنم؟

شما می‌توانید برای هر یک از حساب‌های معرفی شده یک یا چند عضو دیگر معرفی کنید. برای این کار به ترتیب زیر عمل کنید:

۱. وارد فهرست حساب‌های بانکی و از آنجا وارد صفحه‌ی جزئیات حساب مورد نظر شوید.

۲. از منوی بالای صفحه، گزینه‌ی «افزودن مدیر» را انتخاب کنید.

۳. شماره‌ی موبایل همکار مورد نظر خود را وارد کنید. اگر قبلاً این شماره را در گوشی خود ذخیره کرده‌اید، می‌توانید با وارد کردن بخشی از نام یا شماره‌‌ی همراه وی، شماره‌ی مورد نظر را در فهرست خلاصه شده پیدا و انتخاب کنید. ۴. میزان دسترسی لازم را انتخاب کرده و ادامه دهید.