درگاه پرداخت شخصی

«درگاه‌ پرداخت شخصی» یک لینک اختصاصی است که شما می‌توانید به جای اینکه شماره کارت و یا شماره حساب خود را به دیگران بدهید، این لینک را در اختیار آنها قرار دهید تا به راحتی به شما پرداخت آنلاین داشته باشند. اگر شماره تلفن افراد پرداخت‌کننده را ندارید و یا ترجیح می‌دهید که پرداخت‌کننده‌ها خودشان شماره موبایلشان را برای پرداخت وارد کنند، درگاه پرداخت شخصی راهکاری برای این نیاز شما است.

لینک پرداختی همگانی

لینک‌های پرداختی که از این روش ایجاد می‌کنید برای شماره موبایل خاصی ساخته نمی‌شود و همگانی است! یعنی اگر لینک درگاه شخصی خود را در اختیار هر کسی قرار دهید، می‌تواند از آن به شما پرداخت آنلاین انجام دهد.

قابلیت چند بار پرداخت

لینکی که از این طریق ساخته‌ می‌شود، بعد از پرداخت غیرفعال نخواهد شد و افراد دیگر نیز می‌توانند از همان لینک به شما پرداخت کنند.

مبلغ و توضیح اختیاری

این امکان وجود دارد که مبلغ را شما وارد کنید تا پرداخت کننده مبلغ مشخصی به شما پرداخت کند و یا اجازه دهید پرداخت کننده مبلغ دلخواه را وارد کند.

همچنین، توضیح پرداخت می‌تواند از طرف شما معلوم باشد یا اینکه جایش را خالی بگذارید تا پرداخت کننده توضیح را وارد کند.

چند نمونه از کاربرد‌های درگاه شخصی

  • برای یک موضوع نیکوکاری می‌خواهید پول جمع کنید و یک گروه تلگرامی برای آن تشکیل داده‌اید، کافیست یک درگاه شخصی با توضیح مشخصی بسازید و لینک آن را در گروه قرار دهید تا افراد هر مبلغی که تمایل داشتند خودشان پرداخت کنند.
  • یک فروشگاه تلگرامی و یا اینستاگرامی دارید، می‌توانید به مشتریان لینک درگاه شخصی را بدهید و و یک راهنما نیز در این صفحه قرار دهید که مشتریان در صفحه پرداخت نام، آدرس و رنگ محصول خود را نیز وارد کنند.
  • برای نشریه خود اشتراک ماهانه دریافت می‌کنید می‌توانید لینک درگاه شخصی خود را که مبلغ پرداخت را مشخص کرده‌اید بر روی سایت خود قرار دهید و پرداخت‌کننده‌ها در صفحه پرداخت شماره اشتراک خود را وارد کنند.

نحوه دسترسی به درگاه شخصی

درگاه‌های شخصی در منو اصلی (یا در ios در بخش تنظیمات) در دسترس شما هستند. که در آن قسمت می‌توانید درگاه پرداخت شخصی جدید ایجاد کنید و درگاه‌های پرداخت قبلی را مدیریت کنید و یا آنها را حذف کنید.

برای آشنایی با نحوه‌ی ساخت درگاه شخصی، می‌توانید راهنمای ساخت درگاه شخصی را ببینید.